Search
English

Teslimat - İade

CAYMA HAKKI NEDİR:
Alıcı sözleşme konusu mal/ürünün;
- mal/ürünün, iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve "sanalsarkuterim.com" web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin kargoda  hasar görmesi halinde veya son kullanım tarihinin geçmiş olması halinde cayma hakkına sahiptir. Bu cayma hakkını ürünün kendisine tesliminden itibaren  2 (iki) gün içinde kullanabilir.
İADE VE İPTAL KOŞULLARI
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde, tüketiciler için Mesafeli Sözleşme ‘den cayma hakkı tanımlanmıştır. Yönetmelik hükümlerine uygun şekilde hazırlanan Mesafeli Satış Sözleşmesi, internet sitesi üzerinden yapılan satışlarda satıcı ve tüketici arasında imzalanır.
Mesafeli Sözleşme’nin amacı, tüketicinin alışveriş esnasında ya da sonrasında yaşayabileceği olumsuz durumların önüne geçmektir. (“tüketicinin alışverişe ilişkin hak ve yükümlülüklerini düzenlemektir”)
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine göre tüketici teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15. Maddesinde cayma hakkının geçerli olmadığı durumlar da tanımlanmıştır. Yönetmeliğin 15. Maddesinde cayma hakkı için istisnai durumlar belirtilmiştir: Bu doğrultuda gıda, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünlerin teslimine ilişkin sözleşmelerde tek kullanımlık ürünlerin tesliminde cayma hakkı kullanılamaz.
Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/ürün en geç  iki (2) gün içerisinde satıcıya, teslimat ve kargo bedeli satıcı tarafından karşılanmak üzere gönderilmesi gereklidir.
TESLİMAT
Hafta içi saat 16:00’dan önce verilen siparişler, Şehir içi aynı gün, Şehir dışı için ise hafta içi çarşamba gününe kadar aynı iş günü içerisinde saat 16:00 da, perşembe ve sonraki günlerde pazartesi günü saat 16:00 a kadar tercihe sunulmuş olan kargo şirketine teslim edilir. Perşembe günü ve sonrasında verilen siparişlerin kargo teslim süresi uzayacağından dolayı ürünlerinizi mümkün olan en kısa sürede tarafınıza ulaştırmak amacıyla gönderilmemektedir.
Cumartesi ve Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır. Sanal Şarküterim sitemizden vereceğiniz şehir dışı tüm siparişler, buz aküleri içeren ısı yalıtımlı özel kutular içerisinde adresinize ulaştırılır.
Sanal Şarküterim sitemizden şehir içi adrese teslim tüm siparişler aynı gün, özenli paketleme, hızlı teslimat ve Sanal Şarküterim ’in özel soğutuculu araçları ile Sanal Şarküterim ekibi tarafından teslim edilmektedir.
Şehir içi; (DENİZLİ)
600 TL ve üzeri alışverişlerinizde
ücretsiz teslimat seçeneğinden yararlanabilirsiniz.
Şehir dışı;

600 TL ve üzeri alışverişlerinizde, 179.90 TL Kargo bedeli ödeyerek ya da
1500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz teslimat seçeneğinden yararlanabilirsiniz.
Yanlış adres ve telefon beyanı veya adreste paketi teslim alacak kişinin bulunmaması sebepleriyle paketin teslim alınmaması durumundan Sanal Şarküterim sorumlu tutulamaz. Alıcı siparişini 24 saat (1 gün) içerisinde teslim almaz ve sipariş 48 saat içerisinde teslim edilemez ise teslimat Sanal Şarküterim gönderici firmaya iade edilecek olup; bu durumda, Sanal Şarküterim ’in hiçbir sorumluluğu bulunmayacaktır. Alıcı, belirtilen durumu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.