Search
English

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgiler ve Bilgilendirme Formu


MADDE 1- SÖZLESMENIN TARAFLARI

SATICI: ÖNALLAR SÜT A.Ş.

ADRES: AKHAN MAH. 2401/1 SOK. NO:6B/ Z PAMUKKALE DENİZLİ

VERGİ DAİRESİ VE NUMARASI: SARAYLAR VD. - 655 079 1711

MERSİS NO: 655 0791 7110 0001

TELEFON:  444 5 788 / 0258 371 22 33

Web Adresi: “sanalsarkuterim.com”

E-posta: info@onallargida.com.trALICI / MÜŞTERİ:

Adresi:
Telefon:
E-posta:

Alıcı  olarak “sanalsarkuterim.com” alışveriş sitesine üye olan kişinin Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 

MADDE 2- SÖZLESMENİN KONUSU:

İşbu  sözleşmenin konusu, Alıcının, Satıcıya ait “Sanal Şarküterim (sanalsarkuterim.com)” web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sanalşarküterim.com sitesinde belirtilen niteliklere sahip  ve yine sitede belirtilen fiyatlandırmaya göre satışı yapılan mal/ürün ‘ün satış ve teslim şartlarının ve 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı; satışa konu malların;

 •          Temel nitelikleri,
 •          Satış fiyatı,
 •          Ödeme şekli,
 •          Teslimat koşulları vs.
 •          Satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler
 •          Ve cayma hakkı

Konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

 

"sanalsarkuterim.com” sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.


MADDE 3- SÖZLEŞME TARİHİ:

İşbu sözleşme alıcı tarafından elektronik ortamda onaylandığı tarihte geçerlik kazanır.


MADDE 4-MAL TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ:

Mal, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adrese ve/veya kişiye teslim edilecektir.

-Teslimat; stokların müsait olması ve mal bedelinin Satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede alıcı adresine/belirttiği teslim adresine, satıcının belirlediği kargo şirketi ile  gönderilmek sureti ile yapılır.

-Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı mal/ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

-SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar teslimatın ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı’nın siparişi iptal etme hakkını kullanması halinde Alıcı’nın ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

MADDE 5- TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI:

 

Teslimat masrafları/nakliye giderleri  Alıcıya aittir.

Alıcı, sözleşme konusu mal/ürünü teslim almadan önce;

 •          Muayene edecek ezik, kirik, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır.
 •          Teslim alınan Mal/ürünün hasarsız ve sağlam olduğunun kabul edildiği anlamına gelir.
 •          Teslimden sonra mal/ürünün özenle korunması borcu, alıcıya aittir.

Mal/ürünün tesliminden sonra Alıcıya ait kredi kartının Alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/ürün bedelini Satıcıya ödememesi halinde, Alıcı mal/ürünün bedelini tazmin etmekle yükümlüdür.


Satıcı, sözleşme konusu mal/ürün/ürünlerin;

 •          -Mal/ürünlerin siparişinden itibaren (Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır) en geç 7 (yedi) işgünü içinde mal/ürünü teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 3 (üç) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar.
 •          - Sağlam, eksiksiz, siparişte ve web sitesinde belirtilen niteliklere uygun ve son kullanma tarihleri  ve var ise ürün özelliklerini açıklayan bilgi  ile teslim edilmesinden sorumludur.
 •          - Sözleşme konusu mal/ürün, Alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.
 •          - Satıcı olağanüstü durumlar dışında haklı bir nedenle Sözleşme konusu Ürün/hizmetin tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde Tüketiciyi bilgilendirerek onayını almak sureti ile eşit kalite ve fiyatta başka bir mal/hizmeti tedarik edebilir ve Sözleşme konusu taahhüdünü bu suretle yerine getirmiş sayılır. 
 •          - Satıcı, alıcının sipariş ettiği  mal/ürünün tesliminin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler bu bildirim ile birlikte 10 gün  içinde iade edilir.
 •          - Teslim edilen ürünün bozuk olması halinde teslimat ve iade giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.
 •          - 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler siteden alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.MADDE 6- SÖZLEŞMEYE KONU MAL/ürün  ÖZELLİKLERİ:

Mal Cinsi ve türü, Miktarı, Markası, ağırlığı, esaslı nitelikleri, Rengi ve Tüm Vergiler Dâhil Satış Bedeli "sanalsarkuterim.com” adlı web sitesindeki mal tanıtım sayfasında ve ön bilgilendirme formunda yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

Alıcı mal/ürünler  hakkındaki ürünün esaslı niteliklerine ve özelliklerine dair tüm bilgilere sahip olduğunu, satın almaya ilişkin onayı verdiğini, ön bilgilendirme formunu okuyup içeriğini anladığını  kabul ve beyan eder.

MADDE 7- MAL/ürünün FİYATI:

Mal/ürünün peşin fiyatı internet sayfasında gösterilmiş olup sipariş sonu ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

Faturanın düzenlendiği isim/unvan ile sözleşmeyi onaylayanın isim/unvanı aynı olmak zorundadır.
Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Satıcı sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, tasarım veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı, satıcıdan hak iddiasında bulunamaz. 

MADDE 8- ÖDEME PLANI:

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dâhil TL tutarı alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartı ya da kredi kartı üzerinden işleme alınır.

Kredi kartı (Visa, MasterCard  vs. ) ya da banka kartı ile alışveriş yapılabilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı ya da banka kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı andır.

. Online POS’ların çalışma mantığı mağazada fiziki olarak yapılan ödeme yönteminin internet üzerinden yapılması ve hizmet bedeli olan tutarın alıcının bankasından satıcının banka hesabına aktarılması durumudur. Alışveriş yapılan esnada kart bilgilerinin güvenli bir şekilde bankaya iletilmesi ve gelişen geri bildirim süreci olarak işlemektedir.

Bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapan müşteri, kredi kartı bilgilerini ödeme bölümüne yazdıktan sonra girilen bilgiler bu sistem aracılığıyla güvenli bir şekilde bankaya aktarılır.

. Firmalar güvenlik prosedürlerini gerçekleştirmeden online POS kullanımına izin verilmez. Bu nedenle sanal POS kullanımı fiziki olarak kredi kartı kullanımından daha fazla risk taşımamaktadır. Online alışveriş işlemini gerçekleştireceğiniz web sitesinin SSL güvenlik prosedürünü kullandığına emin olmaktır.

 

MADDE 9- CAYMA HAKKI NEDİR:

Alıcı sözleşme konusu mal/ürünün;

- mal/ürünün, iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve "sanalsarkuterim.com/" web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin kargoda  hasar görmesi halinde veya son kullanım tarihinin geçmiş olması halinde cayma hakkına sahiptir. Bu cayma hakkını ürünün kendisine tesliminden itibaren  2 (iki) gün içinde kullanabilir.

 

İADE VE İPTAL KOŞULLARI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde, tüketiciler için Mesafeli Sözleşme ‘den cayma hakkı tanımlanmıştır. Yönetmelik hükümlerine uygun şekilde hazırlanan Mesafeli Satış Sözleşmesi, internet sitesi üzerinden yapılan satışlarda satıcı ve tüketici arasında imzalanır.

Mesafeli Sözleşme’nin amacı, tüketicinin alışveriş esnasında ya da sonrasında yaşayabileceği olumsuz durumların önüne geçmektir. (“tüketicinin alışverişe ilişkin hak ve yükümlülüklerini düzenlemektir”)

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine göre tüketici teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15. Maddesinde cayma hakkının geçerli olmadığı durumlar da tanımlanmıştır. Yönetmeliğin 15. Maddesinde cayma hakkı için istisnai durumlar belirtilmiştir: Bu doğrultuda gıda, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünlerin teslimine ilişkin sözleşmelerde tek kullanımlık ürünlerin tesliminde cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/ürün en geç  iki (2) gün içerisinde satıcıya, teslimat ve kargo bedeli satıcı tarafından karşılanmak üzere gönderilmesi gereklidir.

MADDE 10- TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI:

Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı  ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.


MADDE 11- YETKİLİ MAHKEME: İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Yasal olarak belirlenen değere  kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda DENİZLİ Tüketici Mahkemeleri görevlidir. Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri görevlidir.SATICI :                                                                                                                                             ALICI: